SID

Philippe Gilbert nie pojedzie w Giro d'Italia

Philippe Gilbert nie pojedzie w Giro d'Italia
Eurosport

19/04/2017 13:05Zmieniono 14/08/2017 12:35

Walońska Strzała i Liege-Bastogne-Liege nie są jedynymi wyścigami, które opuści Philippe Gilbert z powodu urazu nerki. Jego grupa, Quick-Step Floors, poinformowała, że triumfator Amstel Gold Race nie weźmie udziału również w Giro d'Italia, choć pierwotnie planował we Włoszech wystartować.

Belg nabawił się kontuzji podczas niedzielnego Amstel Gold Race, uczestnicząc w kraksie. Mimo to, na ostatnich metrach holenderskiego klasyku zdołał wyprzedzić Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), odnosząc drugie w sezonie zwycięstwo (wcześniej triumfował w Tour of Flanders). Po dekoracji przewieziony został do szpitala, gdzie zdiagnozowano uraz.

- Gdy upadłem, poczułem ból. Gdy jednak znów wsiadłem na rower, z każdym kilometrem czułem się lepiej, aż w końcu ból zaniknął - tłumaczył 34-latek. - Dopiero po końcowym finiszu zacząłem znów go odczuwać w dolnej części kręgosłupa. Stąd wizyta w szpitalu. Nie jest to nic poważnego, ale będę potrzebował przerwy w treningach - dodał Gilbert.

To z kolei spowoduje jego nieobecność w trzytygodniowym Giro d'Italia, które rozpocznie się 5 maja.

- To dla mnie wielki cios. Z tego typu kontuzjami trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Powiedziano mi, bym nie przyspieszał na siłę powrotu. Dlatego też nie mogłem podjąć innej decyzji - powiedział triumfator trzech etapów włoskiego Touru.

Zdaniem lekarzy grupy Quick-Step Floors, Gilbert wznowi treningi najwcześniej za dwa tygodnie.