Newspix

34 Polaków w składzie reprezentacji na HME

34 Polaków w składzie reprezentacji na HME
Polska Agencja Prasowa

21/02/2017 15:32Zmieniono 21/02/2017 15:36

Trzydziestu czterech polskich lekkoatletów (16 kobiet i 18 mężczyzn) powołanych zostało do reprezentacji kraju na 34. halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca). W ekipie są m.in. Kamila Lićwinko, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek i Sylwester Bednarek.

rzed dwoma laty w Pradze biało-czerwoni zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty – na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Lewandowski, który wygrał na 800 m. W stolicy Serbii wystartuje na dystansie 1500 m, a na 800 m pobiegnie Kszczot, dwukrotny (Paryż 2011, Goeteborg 2013) mistrz Europy pod dachem.

34. edycja imprezy odbędzie się w Kombank Arena – wielofunkcyjnej hali, znanej m.in. z meczów Ligi Światowej siatkarzy. Belgrad drugi raz jest gospodarzem HME – poprzednio, jeszcze jako stolica Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, organizował zawody tej rangi w 1969 roku (wówczas pod nazwą Europejskie Igrzyska Halowe). 48 lat temu Polska z dorobkiem dziewięciu medali (w tym sześciu złotych) zajęła pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, wyprzedzając m.in. takie potęgi jak ZSRR i NRD.

Skład reprezentacji Polski na 34. halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce (Belgrad, 3-5 marca):

K O B I E T Y

60 m

Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław)

Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)

400 m, 4x400 m

Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

1500 m

Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)

1500 m, 3000 m

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin)

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)

60 m ppł

Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)

trójskok

Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)

wzwyż

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)

kula

Paulina Guba (OKS Start Otwock)

Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań)

4x400 m

Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły)

Justyna Saganiak (UKS 55 Łódź)

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)

M Ę Ż C Z Y Ź N I

400 m, 4x400 m

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

800 m

Mateusz Borkowski (RKS Łódź)

Adam Kszczot (RKS Łódź)

1500 m

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

60 m ppł

Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)

w dal

Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie)

trójskok

Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław)

wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

tyczka

Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

kula

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)

Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck)

Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)

4x400 m

Bartłomiej Chojnowski (WKS Śląsk Wrocław)

Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)