Newspix

Śląsk Wrocław podejmuje nową Koronę Kielce

Eurosport

31/03/2017 11:50

W meczu inaugurującym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zagra z Koroną Kielce. Właśnie w piątek w stolicy Dolnego Śląska ma dojść także do podpisania umowy sprzedaży 72 procent akcji przyjezdnych niemieckiemu inwestorowi. Czy piłkarze pokażą się z dobrej strony nowemu właścicielowi? Relacja w Eurosporcie 2 od 17:40.

W czwartek kieleccy radni podjęli decyzję o sprzedaży 72 procent akcji Korony niemieckiemu inwestorowi, Dieterowi Burdenskiemu. Dodatkowo, na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta zdecydowano o przekazaniu klubowi w tym roku 2,5 miliona złotych z budżetu miejskiego oraz takiej samej kwoty w kolejnych latach, aż do 2021 roku.

Umowa z nowym inwestorem ma zostać podpisana w piątek we Wrocławiu. Teraz pozostaje pytanie, w jakiej formie są piłkarze Korony i Śląska po przerwie na mecze reprezentacyjne. To zawsze pozostaje niewiadomą. Przed przerwą oba zespoły wygrywały, także na Stadionie Miejskim powinniśmy obejrzeć dobre widowisko.

Spotkanie będzie miało szczególny wymiar dla obecnego szkoleniowca Śląska Jana Urbana. To właśnie po przegranej rywalizacji ze "Złocisto-krwistymi" został zwolniony z posady trenera Lecha Poznań.

Oba kluby walczą o miejsce w czołowej ósemce, a Korona jest w lepszej sytuacji mając 6 punktów przewagi nad piątkowym rywalem. Atut własnego boiska tym razem może pomóc Śląskowi. Jak dotąd nie można mówić o twierdzy Wrocław, gdyż piłkarze wygrali u siebie zaledwie dwa razy. Przeciwnik wydaje się być idealny na przełamanie. Przecież Korona ma najgorszy bilans spotkań wyjazdowy w lidze.

Jak przed nowym właścicielem zaprezentują się podopieczni Macieja Bartoszka, dowiedziecie się oglądając mecz w Eurosporcie 2 od godziny 17:40.