AFP

Czerwone Diabły nie mają zamiaru przegrać z Ukraińcami

Czerwone Diabły nie mają zamiaru przegrać z Ukraińcami
By Eurosport

Opublikowane 01/12/2016 o godz. 16:20Updated Opublikowane 01/12/2016 o godz. 16:21

Pod koniec września zespół prowadzony przez menedżera Jose Mourinho pokonał 1:0 Zorię. Teraz Manchester United zmierzy się z ukraińskim zespołem na Sławutycz Arena w Zaporożu. To będzie ostatnie spotkanie w grupie A Ligi Europy. Nawet punkt zapewni ekipie z Old Trafford pewny awans do rundy play-off. Transmisja 8 grudnia o godz. 19 w Eurosporcie 1.

Po pięciu meczach grupowych angielski zespół ma na koncie dziewięć punktów. Prowadzi z dorobkiem 10 Fenerbahce. Gracze United awansują, jeśli nie przegrają ostatniego spotkania bez względu na wynik drugiego meczu. Trzeci Feyenoord ma siedem punktów, a Zoria już się nie liczy (dwa punkty).

Pod koniec września wygraną United zapewnił Zlatan Ibrahimović. W Manchesterze nie wyobrażają sobie, aby drużyna nie na wiosnę nie zaprezentowała się w europejskich pucharach.

Ekipa z Manchesteru awansuje nawet jeśli zremisuje na boisku przeciwnika. Wydaje się, że ma na to spore szanse.

Czerwone Diabły nie przegrały żadnego z ostatnich siedmiu spotkaniach z ukraińskimi rywalami.

Zoria ostatnio zaprzepaściła ostatnią szansę na promocję. Przegrała 0:2 z Fenerbahce i to była jej największa porażka w Lidze Europy. Drużyna, której siedziba jest w Ługańsku debiutuje w takich rozgrywkach.

Z racji na działania wojenne na wschodzie Ukrainy, Zoria oczywiście nie gra na swoim boisku. Jej baza jest teraz w Odessie.

W United liczą na Wayne'a Rooneya. Kapitan drużyny w ostatnim czasie gra lepiej. Widać, że kryzys ma za sobą. W europejskich pucharach strzelił już 39 goli.

Po pierwszym meczu głośno było nie tylko o całkiem niezłej grze Zorii, ale także o zachowaniu jej prezesa Siergieja Rafailowa. Ukrainiec nazwał Manchester m.in. brudnym miastem, w którym na ulicach szerzy się homoseksualizm.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godzinie 19. Transmisja w Eurosporcie 1.