Piłka nożna

Lewandowski kontra Milik w Eurosporcie

Share this with
Kopia
Share this article

Robert Lewandowski ONLY IN POLAND

Foto: Newspix

PrzezEurosport
10/07/2017 at 11:27 | Zaktualizowane 25/07/2017 at 16:05

Eurosport pozyskał prawa do turnieju towarzyskiego Audi Cup, który odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia w Monachium. Udział wezmą cztery drużyny z europejskiej czołówki: gospodarz imprezy Bayern, SSC Napoli, Atletico Madryt i Liverpool. W akcji zobaczymy trzech reprezentantów Polski: Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

Audi Cup to prestiżowy turniej towarzyski w stolicy Bawarii. Organizatorzy dbają, żeby za każdym razem impreza była bardzo mocno obsadzona. W tym roku, oprócz mistrzów Niemiec Bayernu Monachium, wezmą w nim udział: trzecia drużyna ligi hiszpańskiej Atletico, trzecie w Serie A Napoli i angielski potentat Liverpool.

W pierwszym meczu turnieju Atletico Madryt prowadzone przez charyzmatycznego Diego Simeone zmierzy się z Napoli, w którego barwach grają Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W drugim meczu gospodarz z Robertem Lewandowskim w składzie podejmie Liverpool. Trenerem brytyjskiego zespołu jest Juergen Klopp, który w przeszłości odnosił sukcesy z Borussią Dortmund, dla niego powrót do kraju będzie więc miał szczególne znaczenie. To także okazja do pogawędki z Lewandowski, którego Klopp sprowadził na Signal Iduna Park w 2010 roku.

Bundesliga

Lewy kontra Kuba w 31. kolejce

28/04/2017 AT 15:05

Jak dotąd odbyły się cztery edycje tego dwudniowego turnieju. Pierwszą zorganizowano w 2009 roku. Trzykrotnie triumfowali gospodarze, a raz najlepsza okazała się FC Barcelona (2011 rok).

Drużyny traktują Audi Cup jako jeden z ważniejszych elementów przygotowań do sezonu. Ma on bardzo duże znaczenie, gdyż odbywa tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Mówił o tym właśnie Juergen Klopp.

- Ten turniej ma bardzo duże znaczenie, skoro odbywa się 12 czy 14 dni przed rozpoczęciem sezonu - stwierdził Juergen Klopp. Do tego czasu będziemy w treningu ponad miesiąc. Tylko grając z najmocniejszymi drużynami możesz sprawdzić, w jakim miejscu się znajdujesz. Bayern i Atletico do tego grona jak najbardziej się zaliczają - mówił Niemiec.

1 sierpnia rozegrane zostaną półfinały, a 2 sierpnia mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Mecze będą transmitowane wyłącznie w kanałach Eurosportu.

Bundesliga

Starcie supersnajperów! Co o Lewym powie Ancelotti?

03/04/2017 AT 10:27
Liga Europy

Marciniak sędzią półfinałowego meczu w Lyonie

09/05/2017 AT 11:15
Share this with
Kopia
Share this article