Żużel

Wielkie ściganie w Toruniu na żywo w Eurosporcie 1

Share this with
Kopia
Share this article

hampel

Foto: AFP

PrzezEurosport
10/07/2017 at 10:27 | Zaktualizowane 10/07/2017 at 10:29

30 czerwca na Motoarenie w Toruniu rozpocznie się walka o tytuł indywidualnego mistrza Europy (Speedway Euro Championship). Transmisja z pierwszych zawodów z komentarzem Jakuba Pieczatowskiego i Michała Korościela w najbliższy piątek o godz. 19 wyłącznie w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze. Na starcie zobaczymy 5 Polaków.

Speedway Euro Championship (mistrzostwa Europy) to czterorundowy cykl zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. Warto przypomnieć, iż w poprzedniej edycji o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej cyklu SEC decydował nie tylko ostatni turniej, ale wręcz ostatni bieg. Rzutem na taśmę mistrzem Europy został wówczas Nicki Pedersen, który awansował z dziesiątego na pierwsze miejsce. Duńczyk nie pojedzie w Toruniu z powodu urazu.

W tym sezonie cykl SEC pojawi się w Polsce, Niemczech oraz w Szwecji. Miastami, w których zawodnicy powalczą o miano najlepszego zawodnika Europy, są: Toruń, Güstrow, Hallstavik oraz Lublin.

Żużel

Elitserien: szwedzka liga na żużlu

15/09/2015 AT 12:25

Pierwszy cykl wystartuje w Toruniu 30 czerwca. Na starcie zobaczymy 5 Polaków. Do walki o podium powinni włączyć się Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak. W zawodach wystąpią również: Mateusz Szczepaniak, Kacper Gomólski oraz Jarosław Hampel, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. Dla kapitana reprezentacji Polski będzie to pierwszy występ w międzynarodowych zawodach po straszliwej kontuzji, jakiej doznał w 2015 roku. W ostatniej chwili z powodu urazu musiał z zawodów wycofać się ulubieniec miejscowej publiczności Adrian Miedziński.

Zagranicznymi faworytami są: rosyjscy bracia Artiom i Grigori Lagutowie, Czech Vaclav Milik, Duńczyk Leon Madsen, Łotysz Andrzej Lebiediew oraz doświadczeni Szwed Andreas Jonsson i Duńczyk Kenneth Bjerre.

- W tym roku stawka jest tak wyrównana, że trudno wskazać jednego faworyta. Dzięki temu atrakcyjność zawodów powinna być większa. Spośród Polaków liczę na Hampela, który w tygodniu w lidze szwedzkiej zgarnął komplet punktów. Równo jeździ również Pawlicki, a Kasprzak, który w ubiegłym roku w SEC-u był na podium, teraz wrócił dopiero po wyleczeniu urazu - powiedział Pieczatowski.

Transmisja z pierwszej rundy cyklu na Motoarenie 30 czerwca od godz. 19 w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze. Zawody skomentują: Jakub Pieczatowski i Michał Korościel.

Żużel

Mistrzostwa Europy na żużlu

15/09/2015 AT 12:25
Share this with
Kopia
Share this article